Prezenty świąteczne do 100 zł – nasze propozycje

ByDaniel

Prezenty świąteczne do 100 zł – nasze propozycje

Prezenty świąteczne to bardzo ważny element świąt Bożego Narodzenia – dzięki nim zacieśniają się więzy między bliskimi, jest to również dobry sposób na okazanie członkom rodziny oraz przyjaciołom naszego przywiązania. To inaczej komunikat “zależy mi na Tobie, jesteś dla mnie ważny/a” – warto więc postarać się, by prezent był trafiony w gust danej osoby i dostosowany do jej zainteresowań. Wbrew pozorom wcale nie trzeba wydawać na to bajońskich sum – wystarczy mała kwota, by wywołać uśmiech na twarzy bliskich. Poniżej nasze pomysły na prezenty do 100 zł.

A może by tak…książka?

Mimo, że rankingi czytelnictwa w naszym kraju nie przedstawiają się zbyt optymistycznie, to rozglądając się po naszym najbliższym otoczeniu, możemy łatwo przekonać się, że są one trochę na wyrost ponure – z całą pewnością każdy z nas zna kogoś, kto jest fanem czytania i nigdy nie pogardzi kolejnym ciekawym tytułem w swojej kolekcji. Nawet, jeśli nasi bliscy czytają raczej okazjonalnie, i tak możemy sprezentować im jakiś ciekawy tytuł książkowy – być może właśnie w ten sposób przekonamy ich do regularnego czytania?

No dobrze, ustaliliśmy więc, że chcemy zakupić książkę. Kolejny problem pojawia się, gdy musimy wybrać konkretny tytuł. Tutaj warto zastanowić się: czym interesują się nasi bliscy? Co czytali dotychczas? Jakie filmy lubią? (możemy celować w podobny gatunek). Jeżeli znamy już odpowiedzi na te pytania, warto rozejrzeć się w ofertach księgarni internetowych – często bowiem możemy w nich odnaleźć książki w o wiele korzystniejszych cenach, aniżeli stacjonarnie. Jeżeli nie wiemy, jakich konkretnie autorów preferują nasi bliscy, warto celować w tych znanych i sprawdzonych – jak Katarzyna Bonda, Magdalena Witkiewicz, czy – w przypadku fantastyki – Trudi Canavan bądź Andrzej Sapkowski (i jego kultowy już “Wiedźmin”). Dodatkowym atutem prezentu książkowego jest jego ładna oprawa – warto więc rozejrzeć się za różnego rodzaju wydaniami jubileuszowymi czy ładnie zapakowanymi pakietami serii książkowych. Bliscy na pewno docenią też, jeśli uda nam się zdobyć egzemplarz z autografem.

Garść inspiracji na prezenty nie – książkowe

Co jednak, jeżeli nasi bliscy to zagorzali przeciwnicy czytania i jesteśmy pewni, że podarowana przez nas powieść będzie jedynie leżeć i zbierać kurz? Tutaj warto postawić na klasyki – możemy sprezentować np. płytę ulubionego wykonawcy (bądź np. składankę hitów z określonego okresu), srebrną biżuterię (w kwocie 100 zł możemy kupić dobrej jakości kolczyki czy pierścionek), akcesoria domowe (np. ciepły koc, filiżankę, świecę), czy kosmetyki – w sklepach znajdziemy wiele gotowych zestawów w ładnych opakowaniach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w poszukiwaniu idealnego prezentu! Warto pamiętać, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i w kwocie 100 zł możemy znaleźć wiele atrakcyjnych podarków.

About the author

Daniel administrator